• Rodzinny konkurs "Mój ekologiczny album"

• Zapraszamy DZIECI i RODZICÓW PRZEDSZKOLA NR 27do udziału w rodzinnym konkursie               fotograficzno-plastycznym

Regulamin został przesłany na Państwa adresy e-mailowe. Na prace czekamy do 27.05.2022 roku.

• KIERMASZ WIOSENNO-ŚWIĄTECZNY

• Szanowni Rodzice,

w daniach od 30.03 do 8.04 Rada Rodziców zaprasza na kiermasz wiosenno- świąteczny.

Chcemy w ten sposób  zgromadzić fundusze, które zostaną przekazane dla 2 domów w Zabrzu, w których przebywają uchodźcy .   Zachęcamy do przygotowania również przez rodziców wytworów, które będzie można przeznaczyć na kiermasz. Jeśli któraś z mam chce np. upiec ciasto, które również będziemy mogli sprzedać, będziemy bardzo wdzięczni.

Kiermasz będzie zakończony sprzedażą palm, które niektórzy z Państwa życzą sobie, aby przygotować.

7 kwietnia będzie również wiosenne kino dla dzieci, gdzie również będzie można „rzucić datek” dla potrzebujących.

• Darowizna na pomoc dla Ukrainy

• Dla zapewnienia kompleksowej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny trwającej w Ukrainie Miasto Zabrze przygotowało specjalne subkonto na rachunku Urzędu Miejskiego. Wszystkie zainteresowane osoby oraz firmy będą mogły wpłacać tam darowizny na rzecz obywateli Ukrainy. W pierwszej kolejności fundusze te przekazane zostaną na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Wpłaty dokonywane w walutach obcych będą przewalutowane automatycznie według kursów.

Wpłat należy dokonywać zgodnie z poniższym:

Miasto Zabrze
            41-800 Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7

Tytuł przelewu: „Darowizna na pomoc dla Ukrainy".

• Przelewy krajowe na numer rachunku: 03 1050 1070 1000 0090 3268 5357
            • Przelewy zagraniczne na numer rachunku IBAN: PL03 1050 1070 1000 0090 3268 5357

Dodatkowe dane do przelewów zagranicznych Kod BIC Swift ING Banku Śląskiego: INGBPLPW.

Rachunek obsługiwany jest przez ING Bank Śląski S.A.

• Rekrutacja 2022/2023

SZANOWNI RODZICE

Postępowanie rekrutacyjne do zabrzańskich publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez  Miasto Zabrze na rok szkolny 2022/2023,

rozpocznie się od 08.03.2022r. o godz.12:00

Nabór odbywa się za pośrednictwem strony internetowej

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola należy wypełnić w systemie i wersję papierową należy dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru w dniach

od 08.03.2022  r. od godz.: 12:00

do 21.03.2022 r. do godz.: 15:00

Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych, prowadzonych przez Miasto w roku szkolnym 2022/2023 określono w: Zarządzeniu Nr 1002/WO/2021 Prezydenta Miasta Zabrze   z dnia 13 grudnia 2021 r. oraz   UCHWAŁA NR XXXVIII/428/17 RADY MIASTA ZABRZE z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie określenia na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych, prowadzonych przez Miasto Zabrze kryteriów i przyznania każdemu kryterium liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.