• KONKURS "ALBUM EKOLOGICZNY"

• Zapraszamy DZIECI i RODZICÓW PRZEDSZKOLA NR 27

do udziału

w rodzinnym konkursie

fotograficzno-plastycznym

pt. „MÓJ  EKOLOGICZNY  ALBUM”

ZASADY KONKURSU:

Rodzice razem z dziećmi  dokumentują wszystkie rodzinne działania ekologiczne (np. segregują śmieci, wykonują pracę plastyczną  z surowców wtórnych, sadzą nowe rośliny lub opiekują się nimi,  spędzają wspólny czas na łonie przyrody, itp.) za pomocą wykonanych zdjęć lub rysunków i umieszczają je w albumie wykonanym własnoręcznie.

Cele konkursu:

• Propagowanie i zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej, dzieci i rodziców.
            • Pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
            • Uświadomienie jak ważna jest segregacja odpadów oraz zwrócenie uwagi na ponowne wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku poprzez recykling.
            • Promowanie zachowań przyjaznych środowisku naturalnemu.
            • Integracja i zacieśnienie więzi rodzinnych.
            • Wzbudzanie wrażliwości ekologicznej oraz kształtowanie zdrowych nawyków od najmłodszych lat

REGULAMIN KONKURSU :

Wykonanie albumu rodzinnie (format, ilość zdjęć lub prac plastycznych dowolna)

Zamieszczenie metryczki na albumie ( imię i nazwisko dziecka , nazwa grupy)

Termin składania prac do  31 maja 2023 roku  u wychowawców .

Zgłaszając pracę do konkursu rodzice wyrażają zgodę na publikowanie zdjęć na stronie internetowej i poza placówką.

Komisja dokona oceny prac, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: zgodność pracy z tematem konkursu, czytelność przekazu informacji, pomysłowość oraz kreatywność.

Prace konkursowe będziemy podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu.

W wyjątkowych sytuacjach, na prośbę Rodzica album zostanie zwrócony, jednak zasadniczo chcemy je przekazać do Wydziału Ekologii UM

Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Osoby koordynujące konkurs: Kornelia Morawiec i Ewelina Pietrzak.

Rozstrzygnięcie konkursu: do 6 czerwca 2023 roku

Liczymy na Państwa kreatywność i pomysłowość oraz liczny udział.